Forgot Password

Sport

United nis bisedimet me De Gean për kontratën e re

United nis bisedimet me De Gean për kontratën e re

Klubi anglez nuk dëshiron ta lejojë largimin e portierit. Manchester United është duke përgatitur kontratën e re për David de…

Ozil drejt Manchester Unitedit

Ozil drejt Manchester Unitedit

Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil duket se po luan sezonin e fundit me “Topçinjtë”. Sipas mediave angleze, reprezentuesi gjerman verën…

Ekonomi

OAK i kërkon ministrit Lekaj përmirësimin e infrastrukturës në zonat ekonomike

OAK i kërkon ministrit Lekaj përmirësimin e infrastrukturës në zonat ekonomike

Një delegacion nga Oda e Afarizmit të Kosovës, kanë takuar ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, të cilin e kanë njoftuar për mungesën e infrastrukturës në zonat ekonomike, si…

Mustafa: Askush më mirë se LDK s’mund të zhvillojë ekonominë

Mustafa: Askush më mirë se LDK s’mund të zhvillojë ekonominë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se janë të interesuar për të krijuar kushte për të bërë biznes dhe do të punojnë në infrastrukturën…

Arka e shtetit tkurret për 200 milionë euro

Arka e shtetit tkurret për 200 milionë euro

Arka e shtetit nuk do t’i ketë 2 miliardë euro, siç ishte proklamuar me pompozitet në fillim. Do t’i ketë 200 milionë euro më pak. E dhëna është…

Kosova do të hapë Zyrën për Çështje Ekonomike në Athinë

Kosova do të hapë Zyrën për Çështje Ekonomike në Athinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se njohja e Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran nga Greqia do të forconte stabilitetin dhe paqen në rajon dhe…

Zyra e Komunitetit të Biznesit kërkon vazhdimin e proceseve të filluara për implementimin e pakos fiskale 2.0

Zyra e Komunitetit të Biznesit kërkon vazhdimin e proceseve të filluara për implementimin e pakos fiskale 2.0

Nën kryesimin e Drejtorit Ekzekutiv të Këshillit të Investitorëve Evropian, Shpend Balija, sot u mbajt takimi i radhës i Zyrës së Komunitetit të Biznesit (ZKB). Anëtarët e Zyrës…