A do të jetë sezoni i pestë i fundit për “La Casa de Papel”?

Regjisori i “Money Heist”, thotë se mund të ketë një spin-off të “La Casa de Papel” pas sezonit të pestë.

“Money Heist” do të përfundojë master planin e Profesorit gjatë këtij viti, por një nga regjisorët kryesorë të shfaqjes ka siguruar fansat se një seri vijuese mund të jetë ende e mundur, shkruan Express.co.uk.

Seriali i fashmëm spanjoll do të marrë fund këtë vit me një sezon të pestë dhe të fundit në Netflix.

Sidoqoftë, regjisori prej kohësh i “Money Heist”, Javier Gómez Santander ka sugjeruar që hiti më i madh ndërkombëtar mund të vazhdojë përfundimisht me një spin-off të ri.

Skenaristi televiziv, Javier Gómez Santander ka paralajmëruar se sezoni i pestë dhe i fundit i Money Heist nuk do të jetë i fundit që shohin nga La Casa De Papel.

Transmetuar fillimisht në rrjetin spanjoll Antena 3, seriali u bë një hit i madh kur u mor nga Netflix për audiencat ndërkombëtare.

Për fat të keq, seriali do të marrë fund në një sezon të pestë, që pritet të dalë në ekrane në fund të kësaj vere.

Sidoqoftë, ndërsa episodet e ardhshme do të sjellin planin e vjedhjes së dytë të Profesorit (të luajtur nga varlvaro Morte) në një përfundim kumbues, seriali përmban një listë të gjerë personazhesh që mund të drejtojnë seritë e tyre.

Javier Gómez Santander konfirmoi se nuk kishte plane të përcaktuara, por tregoi se ai mund ta shihte veten përfundimisht të kthehej në botën e Money Heist, transmeton lajmi.net.

Së pari, ai shpjegoi: “Unë mendoj se seriali do të përfundojë shumë mirë, ky sezon i pestë është shumë i mirë. Nuk po konsideroj një spin-off”.

“Por, as nuk mund ta përjashtoni, ky është realiteti. Po sikur të kemi një ide të mirë? Por për këtë duhet të kesh një ide të mirë dhe duhet të kalosh kohë për të”, shtoi Santander.

Reagimet e fansave për pjesën e fundit ishin sigurisht të ndryshme, veçanërisht pas vdekjes së Nairobit të preferuarës së serialit (Alba Flores).

Fatmirësisht, prodhimi në sezonin e ardhshëm po bën përparim të mirë në Madrid dhe dy episode shtesë këtë herë shpresohet të ndihmojnë serialin të arrijë një përfundim të kënaqshëm.

Akoma, krijuesi i serialeve Álex Pina ka krijuar një marrëdhënie të mirë me Netflix pas lëshimit të bashkëprodhimit të tyre White Lines dhe përfundimisht mund të kërkohet që të zgjerohet në serinë e tij të krimit.

Ndërkohë, Santander pranoi se ai nuk është i etur për të filluar punën në një seri vijuese menjëherë, pasi ka punuar shumë në sezonin e pestë të parashikuar të Money Heist.

Ai tha: “Jam lodhur tani, është një serial që të lodhë shumë.”

Mundësia që ai të përfundojë është shumë e mirë për mua mendërisht. Nëse duhet të filloj të mendoj se një spin-off do të vijë më vonë, unë do të thosha ‘ti e bën.’ Por nuk mund t’ju ​​them me siguri”, shtoi ai.