A po përkeqësohet gjendja e Kurtit pas infektimit me COVID, flet Konjufca

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur për gjendjen kryetarit të kësaj partie, Albin Kurti i cili sot njoftoi se është prekur nga virusi COVID-19.
Konjfuca tha se gjendja e Kurtit është stabile dhe nuk është për tu shqetësuar.
“Zotri Kurti e ka shpjeguar që është infektuar prej virusit COVID. Deri tash informatat janë që gjendja e tij është stabile, nuk po përkeqësohet. Është vetizoliuar. Gjendja e tij nuk është për tu shqetësuar por duhet të trajtohet pasi ky virus vepron te secili trup në forma të ndryshme”, ka thënë Konjufa në Kanal10.
Tutje, Konjufca e arsyetoi Kurtin për mosbartje të maskës në takimet e para dy ditëve.