Abbott uron Dua Lipën: Po i bën krenare Kosovën dhe Britaninë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abott, ka uruar këngëtaren me origjine shqiptare, Dua Lipa për çmimin Grammy për albumin më të mirë pop.

Ai përmes një postimi në Faebook ka shkruar se ajo po i bën krenare Kosovën dhe Britaninë.

“Urime Dua Lipa për suksesin në Grammy, ti po e bën Britaninë dhe Kosovën krenare. Urime”, ka shkruar ajo.