Chelsea vendos nëse do ta transferojë Kovacicin

Mateo Kovacic ka impresionuar në këtë sezon te Chelsea.
Mateo Kovacic është i huazuar nga Real Madrid te Chelsea deri në fund të sezonit.

Skuadra londineze është e kënaqur me kroatin, andaj dëshiron ta kompletojë marrëveshjen në formë permanente

Real Madrid është duke e kërkuar Eden Hazardin, andaj Chelsea mund të kërkoj shërbimet e Kovacic dhe një shumë të parave.

Blutë nga Londra duan që kroati të qëndrojë në Stamford Bridge, por që madrilenët ende nuk kanë vendosur për të ardhmen e tij.