Deklarata e Klopp para dueleve me Porton në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

Jurgen Klopp është shprehur pas shortit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.
Jurgen Klopp ka mohuar sugjerimet se Liverpool ishte me fat në shortin e çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Ai ka thënë se “Reds” duhet të kenë kujdes ndaj Portos.

“Çfarë mund të them?”, tha Klopp pas shortit në Ligën e Kampionëve

“Është Porto, ne kemi luajtur atje tashmë dhe e dimë se sa të mirë është dashur të ishim vitin e kaluar. Ne e kemi parë karakterin dhe kualitetet që i ka Porto”, theksoi ai.