Doli gjallë nga autobusi, prek i riu me dëshminë: Më zgjuan të ulëriturat mendova se ishte ëndërr, s’e di si dola nga xhamat

Një ditë pas aksidentit tragjik afër Sllavonski Brod të Kroacisë ku humbën jetë dhjetë 10 kosovarë, familjet e viktimave mbërritën para spitalit.

Disa nga udhëtarët e pl agosur lehtë u liruan nga spitali gjersa 15 të lënduar rëndë janë ende në trajtim.

Drilon Muji, një nga pasagjerët, i tha RTL se kishte vizituar babanë në Gjermani dhe se ishte duke u kthyer në shtëpi. Kur ndodhi aksi denti, ai ishte në gjumë dhe u zgjua nga go ditja dhe br itmat e pasagjerëve të tjerë, transmeton Telegrafi.

“Kur hapa sytë, pashë që dikush th eu xhamin e autobusit dhe doli përmes tij, kështu që unë e ndoqa instinktivisht. Kur dola, mendova se kjo nuk ishte një ëndërr