Dortmundi me lehtësi mposht Mainzin

Dortmundi ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Mainzi.

Mysafirët shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net.

Reuz, Sancho, Hazard e Schulz shënuan në fitoren e Dortmundit.

Me këtë fitore tani Dortmundi arrin në kuotën e 29 pikëve dhe mban vendin e tretë, derisa Mainzi në vendin e 14 ka 15 pikë.