Formacionet e mundshme: Roma – Porto

Roma dhe Porto do ta zhvillojnë sonte përballjen e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve.
Roma dhe Porto do të përballen në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Romakët do të jetë nikoqir i përballjes së parë ndaj portugezëve në ndeshjen që starton në ora 21:00

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Roma: Mirante; Karsdorp, Marcano, Jesus, Kolarov; Zaniolo, N’Zonzi, Cristante; El Shaarawy, Dzeko, Kluivert.

Porto: Casillas; Militao, Felipe, Pepe, Telles; Pereira, Torres, Herrera; Otavio, Soares, Brahimi.