Formacionet zyrtare: Prishtina – Drenica

Sot me fillim nga ora 16:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, duel ky në kuadër të xhiros së parë në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina kërkon që nga stadiumi “Fadil Vokrri” të del me tre pikë të plota nga një Drenicë që këtë sezon vjen me përforcime të mëdha.

Zekirja Ramadani e ka nisur me befasi në formacionin startues, pasi Behar Maliqi është lënë në bankë, kurse Leonit Abazi pritet të startojë në fazën ofanzive.

Më poshtë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare.
Prishtina

Drenica