Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City

Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron e nëntë të Premierligës.

Dy skuadrat janë në top formë, andaj përballja pritet të jetë mjaftë interesante

Tashmë janë publikuar formacionet bazë të zgjedhura nga Jose Mourinho, respektivisht Pep Guardiola.

Formacionet zyrtare:

Tottenham: Lloris, Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hjobjerg, Sissoko, Ndombele, Bergwijn, Son, Kane.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Mahrez, Bernando, Torres, Jesus.