Gjoks pule me hudhër e limon

Një pjatë me shije që do t’iu bëjë të lëpini gishtat.

Përbërësit

4 Gjoks pule
30 ml vaj ulliri
1 qepë
kripë dhe piper i zi
1 lugë e vogël piper i kuq
250 ml lëng pule
4 thelpinj hudhre
150 ml ajkë për gatim
2 lugë gjelle magdanoz i grirë imët
1 lugë gjelle niseshte
1/2 limon
3-4 lugë gjelle lëng limoni

Udhëzimet

Hapi 1
Në një tigan hidheni vajin dhe skuqini gjokset e pulës nga të dyja anët, me zjarr të fortë. Largojini nga zjarri e lërini mënjanë në një pjatë.

Hapi 2
Skuqeni qepën derisa të bëhet transparente, shtoni hudhrën dhe piperin e kuq.

Hapi 3
Përziejini me shpejtësi me lugë druri e rregullojini me kripë e piper.

Hapi 4
Mishin vendoseni sërish në tigan bashkë me lëngun e limonit dhe lëngun e pulës.

Hapi 5
Lërini në zjarr për 10 minuta me kapak gjysmë të mbyllur dhe më pas hiqeni kapaun, në mënyrë që salca e krijuar të trashet.

Hapi 6
Shtoni ajkën, magdanozin dhe vendosini nga një fetë limoni mbi secilin gjoks të pulës.

Hapi 7
Lëreni tiganin edhe për 5 minuta të tjerë në zjarr të ngadalshëm.

Hapi 8
Nëse dëshironi një salcë të trashë, tretni niseshtenë me pak ujë të ftohtë, shtojeni në tigan dhe pas 2 minutash hiqeni nga zjarri.

Hapi 9
Shërbejeni me oriz ose sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë.