Guardiola dhe Man City marrin këtë vendim për Muriqin, pas paraqitjeve me Kosovën

Arijanet Muriqi pritet të vazhdojë me Manchester Cityn, por sezonin e ardhshëm do të dërgohet në huazim.

Klubi kampion i Premierligës ka vendosur t’i vazhdojë kontratën portierit shtatlartë të “Dardanëve”

Portieri i Kombëtares së Kosovës është cak i disa klubeve angleze duke përfshirë skuadrën e njohur e cila garon në Championship, Nottingham Forest.