Juventusi refuzoi ofertën e Parisit për Dybalan

Juventusi ka ofruar një ofertë të Paris Saint-Germainit, të bërë para disa jave, për transferimin e sulmuesit argjentinas Paulo Dybala, njofton “Calciomercato”

Kampioni i Francës dëshiron të transferojë sulmuesin argjentinas me paratë që pritet të mbledhë nga shitja e Neymarit.

Neymari po kërkohet nga Barcelonas.

Dybala 26-vjeçar ka kontratë me Juventusin deri në verën e vitit 2022. Këtë stinor ai ka realizuar 13 gola dhe asistuar 12 tjerë në 34 ndeshje në të gjitha garat.