Klopp mund ta shesë Shaqirin në janar

Xherdan Shaqiri duket se nuk ka të ardhme në Liverpool.

Andaj përfaqësuesi i Zvicrës mund të shitet në afatin kalimtar të janarit.

Kështu raporton Express.co.uk, duke shtuar se trajneri Jurgen Klopp ka në plan që të arkëtojë mjete nga shitja e Shaqirit dhe Divock Origi

Të dy kanë hasur në probleme për t’u paraqitur për the Reds, ndaj klubi synon që nga secili të përfitojë nga 15 milionë euro.