Krijohet ‘Oppo Watch’ dhe duket pak e njohur

Marka kineze e telefonave të mençur Oppo sapo njoftoi se po sjell një orë inteligjente të quajtur Oppo Watch.

Si të gjithë telefonat e mençur, do të gjurmojë aktivitetin tuaj, mesazhe dhe njoftime transmetuese nga telefoni juaj. Ju mund të ndryshoni stilin e saj dhe ka një mori aplikacionesh të palëve të treta për funksionalitet të shtuar.

Ajo gjithashtu, me të vërtetë duket si Apple Watch, raporton “Metro”

Sipas Oppo versioni 46 mm përmban një ekran AMOLED 1.91-inç me një raport ekrani me trup 72,76%, raport me 472 2 472 dhe dendësi 326ppi për detaje shtesë.

Një dizajn “ultra pa kornizë” bën maksimumin e çdo milimetri hapësirë, duke paketuar në një sasi informacioni mbresëlënëse.

Nënkryetari i Oppo, Brian Shen postoi në faqen kineze të mediave sociale Weibo se kjo mund të jetë ora më e mirë inteligjente e vitit.

Ne ende nuk kemi një datë zyrtare të lëshimit në Mbretërinë e Bashkuar për Oppo Watch, por kompania thotë se do të nisë në territorin e Kinës në 24 Mars.

Çmimi është vendosur dukshëm më e lirë se Apple Watch. Oppo pretendon se ora do të shkojë për 40 orë me një tarifë të vetme dhe mund të pajiset me një eSIM për lidhjen në vazhdim.

Është rezistent ndaj ujit dhe funksionon në softuer të quajtur “ColorOS Watch”, bazuar në kodin Android me burim të hapur.

“Si hyrja e parë e Oppo në tregun e veshur, Oppo Watch po ngre shiritin me modelin e tij të nënshkrimit, lidhjen e brendshme celulare, veçoritë shëndetësore dhe fitnesin, karikimin e shpejtë dhe sistemin e qëndrueshmërisë së dyfishtë”, tha kompania në një njoftim për shtyp .

Në përgjithësi, është një përvojë e zgjuar e orës që nuk dëshiron të humbasësh.