Manchester City pa yllin e saj kundër me Manchester United

Në ndeshjen e fundit të cilën Manchester City e fitoi 1-0 kundër Tottenhamit u lëndua mesfushori belg Kevin De Bruyne.

Tashmë është konfirmuar që ai do të mungoj në ndeshjen kundër Manchester United, e cila shihet si testi i fundit i vështirë për ‘djajtë’ në rrugëtim për të mbrojtur titullin e kampionit.

De Bruyne rrezikon të mungoj edhe më gjatë dhe ka mundësi që të humb të gjitha ndeshjet e mbetura të këtij edicioni.