Përballjet e plota në Premier Ligë për sezonin e ri

Liverpooli dhe Norwichi janë skuadrat që do të hapin sezonin e ri në Premier Ligë, të premten e 9 gushtit.

Derisa derbi i javës së parë do të zhvillohet ndërmjet Manchester Unitedit dhe Chelseat më 11 gusht, ditën e diele, transmeton Koha.net.

Tre ndeshjet e para për top gjashtën në Premier Ligë janë këto:

Man City: West Ham (a), Tottenham (h), Bournemouth (a)

Liverpool: Norwich (h), Southampton (a), Arsenal (h)

Chelsea: Man Utd (a), Leicester (h), Norwich (a)

Tottenham: Aston Villa (h), Man City (a), Newcastle (h)

Man Utd: Chelsea (h), Wolves (a), Crystal Palace (h)

Arsenal: Newcastle (a), Burnley (h), Liverpool (a)

Derisa të gjitha përballjet për sezonin 2019/20 mund t’i shikoni këtu.