Përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës dhe sodës së bukës

Pse e kombinoni uthullën e mollës dhe sodën e bukës?

Soda e bukës dhe uthulla e mollës kanë pH të kundërt, dhe ato janë alkaline dhe acid, kështu që ju mund ta konsumoni lirshëm këtë pije pa u shqetësuar se do të dëmtojë shëndetin tuaj

Ju mund të merrni të gjitha vetitë e këtij ilaçi pa acidifikuar trupin, i cili zakonisht ka një pH të ndryshuar të shkaktuar nga dieta e dobët dhe zakonet e këqija.

Shumë njerëz konsumojnë sodë buke për të luftuar aciditetin e stomakut, por kjo nuk rekomandohet në planin afatgjatë sepse mund të çojë në një ndryshim të pH natyror acid të stomakut.

Karakteristikat e uthullës së mollës

Një nga vlerat më të rëndësishme të uthullës së mollës është ushqyesi i tij, duke pasur aftësinë për të pastruar dhe ringjallur trupin.

Është një burim i shkëlqyeshëm i acideve yndyrore, vitaminave A dhe B, enzimave dhe shumë mineraleve duke përfshirë kalium, magnez, fosfor, hekur, squfur, zink dhe silicë, shkruan natural solutions mag.

Përfitimet më të rëndësishme të uthullës së mollës:

Ka përmbajtje të pasur të vitaminës A dhe mund të parandalojë thatësinë e syve
Është një diuretik efektiv dhe mund të eleminojë lëngun e tepërt nga trupi.
Për shkak të përmbajtjes së tij të squfurit, ajo mund të eleminojë toksinat. Vepron drejtpërdrejt në mëlçi duke e ndihmuar atë të metabolizojë më mirë yndyrnat.
Ai rrit metabolizmin dhe eliminon dhjamin e tepërt nga trupi, duke ndihmuar kështu në procesin e humbjes së peshës.
Është e pasur me enzima dhe mund të përmirësojë tretjen. Është shumë e dobishme në rastin e aciditetit të stomakut, ndjesive të peshës dhe gazrave.
Ndihmon në pastrimin e traktit urinar dhe mban acidin e urinës, duke parandaluar kështu infeksionet e traktit urinar dhe veshkat
Zvogëlon inflamacionin e mishit të dhëmbëve. Mund ta përdorni si larës i gojës para se të hani.
Përmirëson gjendjen e florës së zorrëve, duke parandaluar kështu kapsllëkun.
Zvogëlon nivelet e triglicerideve, kolesterolit dhe acidit urik.
Për shkak të përmbajtjes së tij minerale mund të parandalojë ngërçet e muskujve.
Zvogëlon rrezikun e gurëve, gurëve hepatike, biliare ose të veshkave.
Përmirëson shëndetin e dhëmbëve dhe parandalon gingivitin, tartarin dhe kavitetet.
Eliminon mukusin dhe trajton ftohjet ose sinusitin.
Parandalon gurët në veshka nga acidi urik.
Qetëson kollën dhe dhimbjet e fytit.
Qetëson infeksionet e traktit urinar.
Përmirëson gjendjen e lëkurës dhe flokëve
Ai trajton hiperaciditetin gastrik, duke e lehtësuar atë menjëherë. Për më tepër, ajo trajton dhe parandalon ulçerat e stomakut, të cilat ndodhin në ambiente tepër acide.
Si të përgatitni:

1 gotë ujë të ngrohtë
1 lugë gjelle uthull molle (organike)
Një majë sode buke
Rekomandohet të përdorni uthull molle organike me cilësi të lartë, transmeton lajmi.net. Në mënyrë që të merrni përfitimet maksimale, sigurohuni që të konsumoni uthull të papasterizuar.

Si ta konsumoni?

Ju duhet të konsumoni 1-3 gota në ditë të kësaj pije, por sigurohuni që ta merrni këtë ilaç me stomak bosh, të paktën 1 orë para vaktit tuaj të radhës.

Nëse qëllimi juaj është të pastroni trupin tuaj, duhet të pini një pije 1 orë para secilës nga 3 vaktet e ditës. Por, nëse thjesht doni ta mbani trupin të pastër, mund të pini 1 gotë në stomak bosh, të paktën 1 orë para mëngjesit.