Selmani drejt hapit të madh në karrierë, po kërkohet nga Malmo

Sulmuesi kosovar, Astrit Selmani, është duke kaluar një sezon të jashtëzakonshëm në kampionatin suedez.

Selmani këtë sezon ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime për skuadrën e tij, Varberg.

23 vjeçar kryeson kampionatin suedez me pikë të grumbulluara direkt si rezultat i golave dhe asistimeve të tij.

E tani duket se kjo nuk ka shkuar pa u vërejtur Kampioni aktual dhe ekipi më i madh në Suedi, Malmö FF është e interesuar seriozisht për shërbimet e Selmanit.

Lajmin e ka konfirmuar gazeta e njohur sportive suedeze, Sport Baldet.

Kujtojmë që Selamni, përkundër formës shumë të mirë ende nuk është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës.