Sot 31 të shëruar dhe 18 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 2.411 teste, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 8, Kumanovë – 5, Koçani – 2, Tetovë, Kriva Pallankë dhe Kratovë nga 1.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 31 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

MSH njofton se sot është regjistruar një viktimë nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.487, numri i pacientëve të shëruar është 149.582, numri i vdekjeve ka arritur në 5.468, ndërsa numri i rasteve aktive është 437