Sot fillojnë ndeshjet e javës së tretë të Vala Superligës

Skuadrat e Vala Superligës pas pushimit në fundjavën që e lamë pas, do t’i rikthehen sot garave kampionale.

Sot do të luhen dy ndeshje, Feronikeli vs Besa dhe Llapi vs Gjilani.

Të shtunën luhet një ndeshje, Prishtina vs Liria, dhe të dielën luhen tre ndeshje të tjera, Drita vs Flamurtari, Vëllaznimi vs Vllaznia dhe Trepça ’89 vs Drenica.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:30.

Kjo është xhiro e tretë e Vala Superligës së Kosovës.

Java e 3-të

E premte, 8 shtator Feronikeli – Besa Llapi- Gjilani

E shtunë 9 shtator Prishtina – Liria

E diel, 10 shtator Drita –Flamurtari Vëllaznimi – Vllaznia Trepça ‘89 – Drenica