Speca të mbushur me kërpudha mali

Një recetë e shijshme me speca të mbushur, e lehtë për t’u gatuar në salcë domatesh, që përmban edhe oriz, presh, bozilok dhe kërpudha mali. 

Përbërësit:

▪ 300 g oriz,
▪ 300 g kërpudha mali
▪ 1 presh,
▪ Kripë,
▪ Piper,
▪ Borzilok,
▪ 8 speca,
▪ 300 ml salcë domateje,
▪ Pak ujë

Përgatitja:

Preshin dhe kërpudhat grini imët dhe përzieni me orizin e shpëlarë, të gjitha këtyre qitni piper dhe kripë dhe mbushni specat me atë përzierje.

Mund të përdorni edhe speca të thatë, por që do t’ju nevojiten më shumë se 8 copë.

Mund t’i mbuloni me folie dhe t’i piqni në furrë shporeti përafërsisht një orë e gjysmë.

Specat e mbushur radhisni në një tenxhere të thellë dhe qitni salcën e domates dhe pak ujë.

Tenxheren mund ta vendosni në pllakë shporeti dhe specat t’i zieni përafërsisht një orë.