Sulmuesi nga Kosova nuk ndalet në Skoci, kryeson në listë të shënuesve

Albian Ajeti vazhdon të shkëlqejë sërish në Skoci. Sulmuesi shqiptar këtë rradhë ka qenë jo vetëm protagonist me gol por edhe me asist.

Në takimin kundër Livingston, Ajeti asistoi në golin e parë të Sëlltikut dhe shënoi golin e tretë. Sëlltiku po fiton 3-2, teksa kanë mbetur edhe pak minuta lojë.

Për momentin Ajeti kryeson listën e golashënuesve me 4 gola.