“Suso është një lider”

Sulmuesi i Milanit Fabio Borini e ka lavdëruar Suson duke e quajtur lider të klubit italian.
Suso është rritur shumë nën urdhëratë e Gennaro Gattusos, dhe Borini mendon se dy të fundit janë mjaft të rëndësishëm në rrugën për kualifikimin në Ligën e Kampionëve

“Gattuso ka sjellë gjëra të reja në klub, ai është shumë i lidhur me klubin dhe me skuadrën”, ka thënë Borini.

“Suso gjithmonë i ka pasur karakteristikat që i ka sot, ai gjithmonë ka qenë një lider siç është tani”.

Milani në ndeshjen e ardhshme luan në “San Siro” ndaj Torinos në kuadër të xhiros së 15-të.