Tortë me mollë, arra dhe krem djathi që nuk do të mund t’i rreziztoni

Shije e përsosur e ëmbël që do të keni shumë të vështirë t’i rrezistoni, me një fjalë do të jetë “një bombë në gojën tuaj”.

Ju nevojiten:

për brumin:

300 g miell

190 g sheqer kafe

250 ml vaj

4 vezë

1/2 lugë çaji sode buke

1 lugë çaji kanellë

2 mollë

100 g arra të copëtuar

për krem:

100 g gjalpë të shkëputur

200 g djathë krem

50 g sheqer të kaft

1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Vendosni miell, sode, kanellë dhe sheqer në një enë më të thellë. Shtoni vajin, vezët dhe mollat ​​e grirë dhe përziejeni mirë me një mikser.

Në fund, shtoni arra dhe përziejeni. Derdhni përzierjen në një tavë për një tortë që keni lyer plotësisht me gjalpë. Vendoseni pjekjen në një furrë të nxehtë në 180 celsius për rreth 45 minuta. Lejoni të ftohet brumin i pjekur.

Për kremin, përzieni të gjithë përbërësit deri sa të fitoni një përzierje homogjene. Pritini brumë në dy pjesë. Vendosni njërin brumë në një pjatë të dekoruar dhe e vendosni një pjesë të kremit. Vendoseni pjesën e dytë mbi të dhe aplikoni pjesën tjetër të kremit në krem.

Në një enë vendosni mollët e prera në rriska. Shtoni sheqerin, sheqer vanilje dhe lëngun e limoni, dhe zieni për pak minuta derisa të zbuteni lehtë. Vendosni mollët mbi tortë.