Tregojnë mjekët: Këto janë 12 ushqimet më të shëndetshme për mëngjes

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e detyrueshme për të gjithë.

Në fakt, të mos-ngrënit mëngjes mund të jetë më mirë sesa të hash ushqime jo të shëndetshme, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, një mëngjes i ushqyeshëm dhe i ekuilibruar mund t’ju japë energji dhe t’ju parandalojë të hani shumë gjatë pjesës tjetër të ditës.

Më poshtë janë 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes.

– Vezët
– Kosi grek
– Kafe
– Bollguri
– Farat Chia
– Manaferrat
– Arrat
– Çaji i gjelbër
– Frutat
– Fara liri
– Gjizë.