United ia ofron 40 milionë funte Pochettinos për ta zëvendësuar Mourinhon

Trajneri i Spurs shihet si një opsion për ta zëvendësuar Mourinhon
Manchester United ka vendosur që ta bëj të pasur Mauricio Pochettinon pasi që dëshiron që ta zëvendësoi Jose Mourinhon me të.

Për këtë operacion ata i kanë ofruar strategut argjentinas, 40 milionë funte, shkruan The Sun.

Menaxheri i Tottenhamit shihet si opsion për të zëvendësuar portugezin, pozita e të cilit në Old Trafford mbetet e lëkundur dhe ai është nën presion.

United mund ta lejoi Mourinhon të shkoi në fund të sezonit derisa po përpiqet që me një ofertë të majma ta largon nga klubi londinez Pochettinon.